«ДІТИ ПЕРЕМОГИ»

07.05.2017 16:48
Марійка мерзне під землею, їй холодно та страшно. Тут, у підвалі, холодна волога пробирає, здається, аж до кісток. Темно, інші діти також замерзають, бояться та плачуть. Ніхто не хоче, щоб його підстригли «під нуль» та вибили номер на руці. Але хто їх питатиме! Це концтабір для дітей. Тут вони безправні, тому просто чекають своєї черги на стрижку і отримання свого клейма.

До Дня пам’яті та примирення, 8 травня, о 20:15 телеканал «1+1» покаже документальний фільм «Діти перемоги»*. Тут зібрані сповіді героїв з різних куточків України, які на момент Другої світової війни були дітьми. Одну з ролей у фільмі зіграла вихованка Творчого центру «Time of Changes», випускниця талант-шоу «Війна не забере твою мрію», талановита юна актриса Марійка Аглоткова.
 


Роль у Марійки невеличка, але вражаюча – такі лишають спогади на все життя. Дівчинка – одна з тих переляканих, пригнічених дітей у підвалі концтабору. Епізоди було знято у підвалі однієї з київських лікарень. Війна, концтабір, наглядачі, есесівці, смерті, кров, голод, насильство, біль, страждання – суцільний жах, який дітям тих часів треба було пережити, а сучасним дітям – спробувати відчути та зіграти.
 


Мати Марійки, Світлана Аглоткова, каже: «Враження від зйомок двоїсті. З одного боку, було цікаво, наче машиною часу, перенестися в ті реалії життя, більше зрозуміти, глибше відчути. Проте, з іншого боку, жахливо усвідомлювати, що війна, яка закінчилася 72 роки тому, прийшла до нас знову… Настільки страшних ролей в Марійки ще не було.»
 
Передати історію кожного героя творцям документальної стрічки допомогла музика. Музичний супровід драми «Діти перемоги» - це композиції молодих українських виконавців.
 
«Нам хотілося зробити фільм про війну, але без радянського «нашарування» - розказати про жахи, які пережили українці під час Другої світової, при цьому уникнути «радянського пафосу». Саме тому ми не використовували популярні пісні про перемогу, які щороку лунають до 9 травня, а взяли сучасні українські композиції, які є близькими й зрозумілими та які добре ілюструють історії наших героїв», - розповідає авторка фільму – Світлана Усенко.
 
Зокрема, у художньо-документальній драмі «Діти перемоги» прозвучить пісня «Вітчизна» від «Pianoбой» Дмитра Шурова. За його словами, композиція «Вітчизна» є відображенням емоції людини, яка ризикує втратити або вже втратила найцінніше в його житті. Крім того, у драмі прозвучать композиції «Тримай» у виконанні Христини Соловій, «Пташечка» і «Грушечка» від Vivienne Mort, «Небо» і «Колискова» від Ілларії.
 
Отже, давайте подивимося та послухаємо, аби відчути більше.* ДЛЯ ДОВІДКИ

Виробництвом документального фільму «Діти перемоги» займалася команда Управління журналістських проектів «1+1 медіа». «Діти Перемоги» - це документальна драма, зіткана з історій живих свідків масштабної трагедії, яку Україна пережила з 1939 по 1945 рік, потрапивши у самий епіцентр війни. В основу фільму лягло шість сповідей головних героїв, які, будучи маленькими дітьми, відчули події Другої світової війни на власній долі. Зйомки проекту відбувалися по всій території України та за її межами – у Польщі та США. 

Лідія Пономаренко
за матеріалами  1+1