Шоу зі смаком Victory

06.06.2017 08:48
Ціла хмара різнокольорових повітряних кульок впала на них просто з неба. Той момент, коли звичайна стеля стала небом і подарувала невимовне невагоме диво. Злива емоцій пролилася в концертній залі Київського університету імені Бориса Грінченка 29 травня 2017 року.
 

На підсумковому звітному концерті колективу сучасного танцю «Victory» глядачі насолоджувалися яскравими хореографічними постановками Анни Сторожик і Марії Пушкарьової. Ми також були в залі, не стримували емоцій та аплодисментів – раділи успіхам партнерів Творчого центру «Time of Changes».


Танцюють всі!

 
19 номерів промайнули, наче зорепад. Глядач сприймав усе на одному диханні. На концертній локації панувала по-справжньому родинна, дуже тепла творча атмосфера.
 
Шанс проявити свій талант було даровано  буквально кожному учню «Victory»: в концерті брали участь абсолютно всі вихованці колективу,  незалежно від стажу та рівня підготовки. Було чимало хвилюючих дебютів – дуети та сольні номери, авторами яких є самі ж виконавці.

Керівник колективу, тренер-хореограф Анна Сторожик пишається своїми підопічними, каже: «Старша група цього року провела колосальну роботу, збираючись в одній залі ТРЬОМА клубами! Це сильно та стійко! Саме тому цю групу ми з Машею [тренером-хореографом Соломянського відділення – ред.] називаємо «найстійкіші».
 
Про своїх партнерів ми зазвичай кажемо «велика родина», бо колектив сучасного танцю «Victory» – це близько 100 учнів, 9 танцювальних груп, 3 клуба у двох районах столиці, а віднедавна – 3 хореографа! «На цьому концерті Єгора Швачко було оголошено хореографом-початківцем колективу та нагороджено відповідною до нового статусу грамотою», - розповідає керівник «Victory».


 

Великі-маленькі сюрпризи

 
На окрему увагу заслуговує презентаційний відеоролик колективу. Для його створення найстарші танцівники прокинулися ще до сходу сонця (дехто взагалі не лягав) і вже о 5 ранку опинилися на схилах Вишгороду. Старанням талановитих учнів вторило Київське море. Природа ніби то відчувала людську харизму! Дебютний показ цього енергійно насиченого відео відбувся саме на звітному концерті.
 
Родзинкою заходу також став дебют наймолодших танцівників, які тренувалися лише місяць. А вони з усіх сил рівнялися на старших! «Ця малеча протягом усього концерту чекала на диво – на той момент, коли просто зі стелі на них впаде величезна хмара повітряних кульок, - веде далі Анна Сторожик. – І диво сталося! Ви б тільки бачили, як сяяли їхні очі!»


Ми дивилися на цю казку з зали, та нам не вірилося, що ще 13 років тому «Victory» не існувало. Здається, вони були завжди – натхненні танцівники з такою символічною, переможною, назвою!


Випробувальний термін. Серйозно?

 
«Я сама зростала в колективі «Вікторія», - пригадує історію народження «Victory» Анна Сторожик. - Коли мені було 16, старша учениця колективу стала спадкоємицею та модернізувала назву на Victory. Тоді ми не були зареєстровані, знімали зали для тренувань в різних спортклубах. А у 2004 році вже я успадкувала те, що від колективу залишилося – новий набір діточок, в яких я була помічником хореографа в свої 17 років».
 
Далі були пошуки можливостей для розвитку: для початку було потрібне постійне приміщення. За словами Анни, після походу на прийом до директора соцслужби Оболонського району, їм, нарешті, виділили залу, але з випробувальним терміном: впораєтеся – буде вам де танцювати!
 
Довести свою спроможність юним танцівникам вдалося. Пізніше танцювальний колектив було офіційно зареєстровано в Оболонському районному в місті Києві центрі соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді (в залах саме цієї організації "Victory" і тренується). Так народився танцювальний гурток, і вже на цьому підґрунті формувалися групи. «2004 рік ми й датуємо як початок офіційної історії «Victory», - каже нинішній керівник колективу та відверто зізнається: - Тоді я навіть подумати не могла, що настільки сильно полюблю свою роботу. Я просто шукала себе, і ця діяльність на той момент не здавалася мені серйозною...»


Танці, make-up і подорожі світом

 
Відтоді минуло 13 років. Зробили чимало, здобули – ще більше! Майже щороку колектив брав участь у різноманітних фестивалях-конкурсах. Починали з поїздок Київською областю, відвідували табори. Сталися в нагоді дружні стосунки, партнерська співпраця із соціальними службами району. Географія поїздок ставала ширшою: Затока, Мелітополь, багато інших міст. За результатами районних конкурсів колектив «Victory» все частіше називали «обдаровані діти» та надавали можливості для поїздок на конкурси.
 
Радість від перемог потьмяніла разом із кризою, що накрила країну в  2008 році. Про поїздки на фестивалі вже не йшлося. Довелося чекати, постійно тренуючись і сподіваючись на поліпшення справ. Та не все так темно було того 2008-го. Цей рік закарбувався у пам’яті Анни Сторожик як рік знайомства з чудовою, талановитою людиною – Марією Пушкарьовою. «Вона тоді прийшла до мене танцювати. – пригадує Анна. – Та хіба талант сховаєш! Згодом ця молода енергійна дівчина, яка захоплювалася мистецтвом візажу та фітнесом, обрала для себе танець як головну пристрасть».Переламними для подальшого розвитку, за словами Анни, стали 2010-й і 2011-й роки. За запрошенням, що надійшло на адресу колективу, «Victory» відправилися на конкурс до Чехії в 2010 році. Марія була 2:1 – учасником балету на сцені та візажистом за лаштунками. Нафарбувала дівчат і випустила на сцену, красивих і впевнених у собі! У 2011-му Чехія «повторилася».

Разом із новими перемогами віра в себе міцнішала – працювали ще більш наполегливо! Колектив зростав, з’являлися його нові відділення – вже у Солом’янському районі. А в 2012 році в Оболонському районі з’явилася ще одна зала для тренувань.
 

«Цей рік ми ще й у Болгарії відзначилися, - тішиться спогадами керівник колективу. – Неймовірно, але 5 років поспіль була Болгарія! Потім був важкий для багатьох 2014-й. Але ми виявилися готові, зібралися із силами, фінансами та все ж таки полетіли й виступили в Іспанії! Літом 2016-го мої учні сяяли в Лазуровому Херсонської області, а зараз от знову збираємося до Болгарії – в Албену». Та найтепліше місце у серці, за словами Анни, посідають Іспанія та Чехія.
 
На рідній землі, в Україні, колектив сучасного танцю «Victory» добре відомий. Де вони тільки не танцювали: тричі – Львів, двічі – Камянець-Подільський, Буковель та багато інших міст. Звісно, не оминають своїм талантом і столицю.
 

Прогнози та новий почерк

 
- Як цим танцівникам вдається перемагати знов і знов? – спитаєте ви. Керівник колективу каже: «Ми прогнозуємо заходи та адаптуємо свій репертуар під формат. Танцюємо ВСЕ! Іноді залучаємо інших педагогів – так би мовити «для нового почерку». У такий спосіб урізноманітнюємо програму, розширюємо можливості».
 
Старанна праця дає свої плоди – гучні перемоги на конкурсах, фестивалях, турнірах. Найгучніша – гран-прі фестивалю-конкурсу в Болгарії 2013-го. До того ж, за словами Анни, «Victory» - завжди лауреати (1, 2, рідше – 3 місця місця).
 
От і на підсумковому звітному концерті дух перемоги літав у повітрі. Талановиті танцівники «Victory» отримали задоволення від виступів і дипломи «За старанність», «За успішність», «За досягнення».
 
«Коли до нас в колектив приводять другі та треті покоління однієї родини – це, мабуть, найцінніше!», - закінчує свою дивовижну історію Анна Сторожик та з оберемком квітів і чудовою посмішкою відправляється у своїх справах. А різнокольорові повітряні кульки все падають і падають з неба…